Prodej nemovitosti přes realitní kancelář – opravdu je o tolik levnější?

Makléř, nebo výkup, to je oč tu běží. Pokud bychom hledali důvody, proč a v jaké situaci upřednostnit výkup, nemusíme chodit daleko – kvantitou mají nad prodejem přes realitní kancelář jasně navrch. Především je tu rychlost celého procesu. Zatímco prodej přes realitní kancelář zabere dobu od několika týdnů po několik měsíců, při výkupu nemovitosti je tomu zcela jinak.

Peníze můžete mít v ruce, kufru (do výše zákonného limitu pro platbu hotovostí), nebo na účtu do několika dnů. Pokud jste se tedy dostali do nepříznivé životní situace, která Vás nutí si extrémně rychle opatřit horentní sumu peněz, je výkup nemovitosti jasnou volbou. Stejně tak pokud jste zdědili nemovitost s exekucí, popřípadě jinou právní vadou, kterou se Vám nechce, nebo se jí nejste schopni zabývat.

výkup nemovitostí přes agenturuDůvodem pro to mohou být jak důvody časové, tak fakt, že třeba sami nejste právníky a nechcete investovat do právní pomoci. V takovém případě za Vás je společnost, zabývající se výkupem nemovitostí, schopna všechny tyto problémy vyřešit.

Daní za tyto služby je v případě výkupu nemovitosti cena. Ta se s ohledem na poskytované služby vyšplhá maximálně na tři čtvrtiny tržní ceny nemovitosti. Zdá se Vám to mnoho? Jste přesvědčeni, že Vaše nemovitost je natolik atraktivní, že se zájemce najde takřka okamžitě, a tedy pro Vás časové hledisko nehraje roli?

Očekáváte, že za svou nemovitost získáte 100% ceny i při prodeji přes realitní kancelář? Chyba lávky! Nezávislý průzkum trhu ukazuje, že průměrná provize realitního makléře může činit až 6 % tržní ceny nemovitosti. Přitom náklady, které realitní kancelář na celý proces vynaloží, nyní tvoří pouze desetinu provize.

Samozřejmě je tu také prodej nemovitosti svépomocí. Hodiny strávené vyřizováním právních náležitostí, telefonáty se zájemci, prohlídkami, zpracováním fotografií atd. ale toto téma předurčují k samostatnému článku. Při výkupu nemovitosti za vás toto všechno obstará výkupní společnost.

Co říci závěrem? Ano, výkup nemovitosti je expresní služba a tomu odpovídá i cena. Oproti prodeji přes realitní kancelář však služba, kterou si kupujete, alespoň rámcově odpovídá ceně, kterou za ni zaplatíte.

AktualityNezařazené

Komentování zakázáno.