Výkup pozemků

Vykupujeme pozemky

Máte zájem o výkup pozemku? Pro naše dlouhodobé klienty od Vás vykoupíme stavební pozemky, zahrady či vodní plochy po celém území České republiky. Při výkupu pozemků jsou upřednostňovány větší celky, vykoupíme ale i menší oddělené pozemky.

Výkup stavebních pozemků

Pokud máte zájem o výkup stavebního pozemku, můžeme jej vykoupit také. Zde bude hrát rozhodující roli lokalita, přítomnost inženýrských sítí, případně jejich dostupnost. Většina důležitých informací o stavebním pozemku je k nalezení v územním plánu a regulativu. V územním plánu lze hlavně ověřit, zda pozemek vůbec stavební je.

výkup pozemků za hotové praha

Někdy si lidé myslí, že když si soused na svém pozemku postavil dům, mají rovněž stavební pozemek. Ve skutečnosti tu může být do budoucna výhled změnit pozemek na stavební, aktuální informace ale může být opačná. Pokud si nejste jisti, zda je Váš pozemek stavební, obraťte se na nás, pomůžeme Vám informaci prověřit.

Výkup zahrad

Cenu zahrad ovlivňuje hlavně jejich lokalita a možnost využití. U velkých měst jsou zahrady logicky dražší než v lokalitách dále od velkých měst, kde je více domů než bytů a zahradu tak má většina obyvatel. Tento předpoklad nemusí platit ve chvíli, kdy se zahrada nachází v nějaké z turisticky zajímavých lokalit.

Na cenu má rovněž vliv i přítomnost inženýrských sítí na pozemku, stejně tak přítomnost staveb a porostů, zejména ovocných dřevin.

Výkup vodních ploch

U vodních ploch je rovněž možný velký rozptyl ceny, stejně jako u předešlých zahrad. Často jsou jako vodní plochy vedeny mokřiny, které jsou ze zemědělského pohledu prakticky bezcenné a v podstatě vzato je jejich nejlepší využití nechat je ležet ladem, kdy poskytnou útočiště pro množství živočichů, kteří v zemědělsky obhospodařované krajině o tato místa přicházejí.

Mezi nejčastěji vykupované vodní plochy patří rybníky, kde se cena pohybuje při horní hranici výkupní ceny a je určena hlavně polohou rybníku, jeho velikostí, stavem a zarybněním.

Pokud chcete prodat zahradu, stavební pozemek nebo vodní plochu, kontaktujte nás, rádi Vám sdělíme výkupní cenu právě vašich pozemků.

vykup pozemků praha

Orientační přehled výkupních cen pozemků

Druh pozemkuCena za m2
Orná půda5 - 40 Kč
Trvalý travní porost3 - 35 Kč
Vodní plocha2 - 200 Kč
Ostatní plocha1 - 30 Kč
Zahrada20 - 300 Kč
Lesní pozemek2 - 50 Kč
Stavební pozemek20 - 5000 Kč

Pokud chcete prodat zemědělskou půdu, kontaktujte nás, rádi Vám sdělíme výkupní cenu právě vašich pozemků.

vykup pozemků praha

Co o nás říkají naši klienti

Touto cestou vám chci poděkovat za zprostředkování prodeje mého bytu, i když jsem prodej musela řešit výkupem. Přesto vše proběhlo velmi profesionálně a makléř pochopil moji situaci a uměl si se vším poradit.
Marie Dvořáková, Záběhlice
Jsem ráda, že jsem si mezi společnostmi poskytujícími výkup nemovitostí, vybrala právě tu vaší. Nabídek je dnes mnoho a měla jsem obavu, abych si špatným výběrem nezkomplikovala svou, už dost obtížnou, situaci. Děkuji Vám za ochotu a pozitivní energii, s kterou jste ke mně přistupovali a přeji Vám mnoho dalších spokojených klientů.
Bc. Lenka Králová