Jak se vyhnout dluhové pasti

Jak se vyhnout dluhové pasti

Zdědili jste nemovitost, která je zatížena dluhy, nebo v ní ještě v horším případě bydlíte? Způsobů, jak se do dluhové pasti dostat, je několik, cest z ní též. Obojímu se budeme v následujících odstavcích věnovat.

Drahá hypotéka

Osvědčenou cestou do dluhové pasti je nevýhodná a drahá hypotéka; tato hypotéka nemusela být jako nevýhodná a drahá uzavřena, ale např. kvůli podstatné změně v příjmech se nevýhodnou a drahou stala. Podobně může dopadnout i několik menších půjček, které mají s Vaší nemovitostí společnou pouze vaši osobu coby dlužníka a vlastníka, což naneštěstí stačí na to, abyste o nemovitost mohli přijít nuceným prodejem v dražbě (kde se velmi často prodává silně pod tržní cenou).

Oddlužení hypotékou

Jak může probíhat oddlužení nemovitosti? V ideálním případě hypotékou. Zbystřili jste, neboť máte opakovanou hypotéku spojenou právě s dluhovou pastí? Výborně. Značná část obětí dluhové pasti se ve své aktuální situaci nachází právě proto, že si tento postup špatně spočítala.

Je totiž pravděpodobné, že opožděnými splátkami utrpěl jejich profil v registru dlužníků, oni nedosáhli na bankovní hypotéku a museli se uchýlit k hypotéce nebankovní. Ačkoli i mezi nebankovními společnostmi se vyskytují féroví partneři, je zde mnohem snazší narazit na společnost, smlouva s níž Vás nakonec uvrhne do dluhové pasti.

exekučně zabavaná nemovitost

Existuje také šance prodat nemovitost blízké osobě, která vám umožní si nemovitost pronajímat a případně Vám ji bude ochotná prodat, až si na ni opatříte prostředky. Tuto možnost nabízejí i zmíněné nebankovní společnosti. Zvláště v případě oněch společností má ale jeden zásadní háček – otázku skutečné jistoty, že si nemovitost budete moci zase koupit zpátky, o kupní ceně nemluvě.

Řešení – prodej nemovitosti

Je čas se podívat pravdě do očí. Jediným opravdu jistým způsobem, jak začít znovu a bezpečně, je prodat nemovitost za nevyšší možnou nabídku a zaplatit dluhy; poté, co se v registru dlužníků zarovnají Vaše škraloupy, pak můžete s čistým svědomím důkladně zvážit rozumnou bankovní hypotéku, nebo se prostředky pokusit sehnat jinak. Ale čas běží.

Jak postupovat v případě, kdy už jsou Vaše dluhy dlouho po splatnosti, popřípadě byla Vaše hypotéka zesplatněna a exekutor už Vám doslova klepe na dveře? Co když zrovna na Vaši nemovitost nemůžete najít vhodného kupce? Jak si opatřit prostředky na zarovnání svých dluhů dříve, než bude Vaše nemovitost nuceně prodána v dražbě za cenu, která nemusí odpovídat té tržní? A co dělat se „zadluženou“ nemovitostí, ve které sice nebydlíte, ale i tak Vám závazky z ní plynoucí právem kradou klidný spánek?

Obraťte se na nás. Posoudíme závazky vztahující se k Vaší nemovitosti, navrhneme Vám řešení situace a pokud o to budete stát, odhadneme cenu Vaší nemovitosti a připravíme pro Vás nabídku. V případě Vašeho zájmu pak celý převod, vyrovnání závazků a další právní náležitosti vyřešíme za Vás – Vy si odnesete pouze podepsanou smlouvu a peníze.

AktualityNezařazené

Komentování zakázáno.