Porovnání hypotéčních úvěrů

V dnešní době je možné při zařizování hypotečního úvěru využít více než deset bank. Tyto banky nabízí několik variant hypotečních úvěrů. Žadatel si může vybrat klasický hypoteční úvěr, flexibilní hypotéku, nebo americkou hypotéku. Rozdíl mezi těmito hypotékami je v podmínkách, ale i v úrokových sazbách.

Klasické hypotéky se pohybují v nižší úrokové sazbě (přibližně od 1,69 % až cca do 3 %), flexibilní a americké ve vyšších sazbách. Nelze to však úplně přesně klasifikovat, protože každá banka má svoje podmínky a pravidla, za jakých finanční prostředky poskytne.  Úvěry mají stanovené podmínky, které musí každý žadatel o úvěr splnit. U většiny úvěrů bude banka po žadateli požadovat výši měsíčního příjmu, na základě kterého zjistí, o jakou výši hypotečního úvěru je možné žádat.

Malé porovnání podobných klasických hypotečních úvěrů od několika bank:

Banka Hypotéka Úrok v % fixace Doba splácení
Unicredit bank Individual do 85% 1,69 3 roky 1-30 roků
ČSOB Hypotéka 85% 2,79 3 roky 5-40 roků
Hypoteční banka Úvěr 85 2,79 3 roky 5-30 roků
KB Klasik 2,29 3 roky 5-30 roků

 

Toto jsou nejnižší úroky, které může žadatel dosáhnout po splnění podmínek banky. U České spořitelny jsou sazby individuální a sdělí vám je hypoteční poradce banky.

Důležitou informací pro výběr banky je výše poplatků za zpracování úvěru, znaleckého odhadu nemovitosti a poplatky, které by mohla banka účtovat v průběhu (různá penále, poplatky za upomínky, za předčasné splacení atd.). Nemá-li žadatel tolik volného času, aby obíhal všechny banky, svěří tuto činnost finančnímu makléři, který pro žadatele zpracuje přehled a doporučí to nejlepší co je v té dané chvíli na trhu.

Aktuality

Napsat komentář