Na co je určitě dobré myslet při koupi bytu

Chcete koupit byt v Praze? V následujících řádcích se dočtete, co je třeba si při výběru bytu uvědomit. I když vám možná budou některé zmíněné otázky připadat jako samozřejmé, ve skutečnosti spousta lidí nemá na začátku koupě bytu jasno, co vlastně hledají.

Důležitou věcí, kterou si je třeba před samotnou koupí uvědomit, je lokalita v Praze, kde chci prožít následující část života. Jste-li člověk sportovně založený a rád jezdíte na kole, koloběžce nebo i kolečkových bruslích, určitě nebudete hledat byt v centru města, ale soustředíte se na okraje, kde jsou pro tento druh prožívání volného času ty nelepší podmínky.

Centrem města je možné jezdit také, ale kdo chce kličkovat mezi auty a vdechovat zplodiny z výfuků. Jste-li však člověk, který rád přímo ruch města, zvonění tramvají, množství restaurací a třeba i noční život, budete hledat bydlení hodně blízko centra v nějakém krásném činžovním domě. Neznamená to však, že se v okolí nedají najít místa ke krásným a klidným procházkám.

Při výběru lokality vám neporadí lépe kamarádi, známí ani realitní makléři, ale vaše hlava a srdce. Protože kde vás to vezme za srdce a kde si řeknete, tady bych to chtěl prožít až třeba do konce svého života, tak zde je třeba hledat svůj vysněný byt. Nebo takový, který si renovací k tomu vysněnému co nejvíce přiblížíte.

Obě varianty mají samozřejmě svá pro i proti. V prvním případě koupíte byt buď v panelovém domě, nebo v nové výstavbě. V druhém případě se bude jednat o byt v cihlovém domě s nádhernými místnostmi s vysokými stropy a spoustou překvapení při případně prováděné renovaci. I když se nedá říct, že vás v panelovém domě při renovaci nemůže nic překvapit.

Další a neméně důležité rozhodnutí je, jaký byt vlastně chci. Chci nový, abych do něj nemusel investovat a mohl bydlet prakticky ihned, nebo starší, určený k renovaci, který si upravím podle svých možností a představ. Obě varianty mají opět svoje výhody i nevýhody.

Žádná koupě, ba ani renovace se neobejde bez finančního zajištění. Pokud máte i tuto otázku vyřešenou, nic už vám v koupi nebrání. Vše je potřeba důkladně promyslet, poradit se s odborníkem, a to i ohledně případné renovace bytu.

Aktuality

Napsat komentář