Jak vybrat vhodnou podlahovou krytinu

Výběr podlahové krytiny patří k nejzákladnějšímu, při konečných stavebních úpravách v bytě, domě chalupě i chatě. První věc, kterou si je třeba uvědomit při koupi jakékoli podlahové krytiny, je místo, kam budeme kupovanou krytinu pokládat. Je rozdíl mezi kuchyní a obývacím pokojem. Do kuchyně, ale i předsíně, je určitě vhodná podlaha odolná proti vlhkosti, oděru a dobře omyvatelná. Do obývacích místností bychom měli hledat mezi měkčími a teplejšími krytinami.

Budeme-li tedy vybírat podlahovou krytinu do kuchyně, nebo předsíně, zaměříme se s největší pravděpodobností na keramiku. Asi málo kdo z nás by si dal keramiku do obývacího pokoje a už vůbec ne do dětského pokoje. Pro tyto pokoje existuje široký výběr různých krytin s velkou paletou povrchů: od plovoucích (laminátových, nebo dřevěných), přes PVC po kobercové. Ve všech těchto variantách je nepřeberné množství barev, vzorů a povrchových úprav.

Důležitou součástí při výběru jakékoli podlahové krytiny i jejich odstín. Nezapomeňme také na to, že máme již nějaký nábytek a bylo by dobré sladit podlahu barevně s ním. Máme-li vše rozhodnuto, nestojí již nic v cestě za úspěšnou renovací podlahy.

Aktuality

13 Comments

Napsat komentář