Tel.: +420 774 553 446

info@vykupnemovitostipraha.cz
Žitná 562/10, Praha 2

Výkup nemovitosti

Jistý kompromis mezi způsoby eliminací dluhů je prodej nemovitosti. Při této možnosti logicky dochází ke ztrátě nemovité věci, nicméně za tuto dlužník obdrží často mnohem více peněz, než v případě jiných možností. Výkup nemovitosti je tak zajímavou alternativou pro dlužníka, který má nemovitostí více a není schopen je prodat svépomocí, či chce využít služeb odborníků.

U výkupu nemovitosti je bezpochyby výhodou garance vysoké kupní ceny, mnohdy až 90 % tržní ceny nemovitosti. Dále je výhodné odborné posouzení ceny nemovitosti, rovněž rychlé zprocesování prodeje pouze v několika dnech. Peníze za nemovitost jsou často vypláceny již do 48 hodin. Veškerá smluvní dokumentace je odborně ošetřena, prodejce tedy nemusí řešit právní služby a co do úspory nákladů a času je toto zdaleka nejvýhodnější řešení. Odpadá rovněž starost, komu nemovitost nabídnout, resp. komu ji prodat v co nejkratší době. Dlužník je totiž často vystaven nemilosrdným splátkám či exekucím, a tak rychlé vyřízení prodeje nemovitosti je pro něj doslova vysvobozením. Běžně se totiž nemovitost prodává i několik měsíců a mnohdy není vůbec jisté, že se nemovitosti prodá, natož za prodejcem původně zamýšlenou cenu.

Výkup nemovitosti je ideálním způsobem pro rychlé řešení kritické situace spojené s dluhy. Nabízí snadné zpeněžení nemovitosti za nejvyšší možnou cenu oproti jiným způsobům. Navíc s penězi získanými prodejem může nakládat pouze dlužník (pozn. je-li vedena exekuce na nemovitý majetek dlužníka, pak nelze tento způsob zvolit) a může tak použít peníze na úhradu přednostních dluhů i na jiné účely dle svého uvážení. Není tedy omezen příkazy jiných osob a má k dispozici celou částku za prodanou nemovitost. Veškeré legislativní požadavky, např. záležitosti ohledně změny zápisu v katastru nemovitostí, zpravidla vyřídí kupující. Tímto odpadají další nepříjemnosti a dlužník se může soustředit na splácení svých dluhů bez vzniku dalších.

Máte zájem o výkup nemovitosti? Kontaktujte nás, rádi Vám pomůžeme.